| ASIN | B0160PMNG2 |
| ASIN | B0160PMNG2 |
| Batteries Included? | No |
| Batteries Required? | No |
| Best Sellers Rank | #58,538 in Tools & Home Improvement ( See Top 100 in Tools & Home Improvement ) #654 in Screwdriver Sets |
| Color | Red |
| Country of origin | China |
| Customer Reviews | 4.7 4.7 out of 5 stars (1,804) |
| Date First Available | 5 October 2015 |
| Head Style | Flat |
| Included components | 8" Phillips Head Screwdriver, 8" Flat Head Screwdriver, 6.5" Needle Nose Pliers, 6.25" Bull Nose Pliers, Large Box Cutter, 8" Adjustable Wrench, 8 Meters PVC Insulation Tape, 12-250V Voltage Tester |