title: "Williams 100P-19MD Premium Mixed Screwdriver Set, 19-Piece"
brand: "williams"
price: "B/.988"
currency: PAB
in_stock: true
reviews_count: 5
category: "Williams"
store_origin: PA
region: Panama
---
**Brand:** williams
**Price:** B/.988
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🛠️ Upgrade your toolkit with precision and power — don’t get left behind!
## Quick Answers
- **What is this?** Williams 100P-19MD Premium Mixed Screwdriver Set, 19-Piece by williams
- **How much does it cost?** B/.988 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- williams enthusiasts
## Why This Product
- Trusted williams brand quality
## Key Features
- • **Hex Bolster Shaft Design:** Use a wrench for extra turning power without damaging the handle
- • **Complete 19-Piece Precision Set:** All essential slotted and Phillips tips for every project
## Overview
## Description
Review: Williams/Snap-On Screwdriver Review
Review: Na
## Features
- Set contains a comprehensive assortment of screwdrivers to get the job done
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B00JP0NDQY |
| Best Sellers Rank | #100,847 in Tools & Home Improvement ( See Top 100 in Tools & Home Improvement ) #1,149 in Screwdriver Sets |
| Brand Name | Williams |
| Color | Black/Silver |
| Colour | Black/Silver |
| Customer Reviews | 4.7 out of 5 stars 955 Reviews |
| Global Trade Identification Number | 00662459342614 |
| Head Size | 3/16", 1/8", 5/32", 3/16", ¼" Stubby, ¼", 5/16", 3/8", #0, #1, #2, #3, #4, #2 Stubby |
| Head Style | Mixed |
| Head style | Mixed |
| Included Components | Handle |
| Item Dimensions | 45 x 15 x 15.5 centimeters |
| Manufacturer | JH Williams Tool Group |
| Manufacturer Part Number | JHW100P-19MD |
| Material | Alloy Steel |
| Material Type | Alloy Steel |
| Model Name | Williams Mixed Premium Screwdriver Set |
| Model Number | 100P-19MD |
| Number of Items | 1 |
| Special Feature | Set contains a comprehensive assortment of screwdrivers |
| UPC | 662459342614 |
| Unit Count | 1 Count |
## Product Details
- **Number of Items:** 1
- **Material:** Alloy Steel
- **Colour:** Black/Silver
## Images
## Available Options
This product comes in different **Style** options.
## Questions & Answers
**Q: Maybe I missed it but couldn't find... What are the sizes [by blade length]?**
A: Slot blade 6", 4", nearly 3".  Phillips blade 4", 3".