","image":["https://m.media-amazon.com/images/I/813EhsHujRL.jpg","https://m.media-amazon.com/images/I/71ATcpGl4aL.jpg","https://m.media-amazon.com/images/I/81zJw68eLnL.jpg","https://m.media-amazon.com/images/I/91CZif6MguL.jpg","https://m.media-amazon.com/images/I/91AOnZAEYqL.jpg","https://m.media-amazon.com/images/I/71LrCm5D6DL.jpg","https://m.media-amazon.com/images/I/81bfnUVAN6L.jpg","https://m.media-amazon.com/images/I/81HclX41uKL.jpg"],"offers":{"@type":"Offer","priceCurrency":"PAB","price":"34.16","itemCondition":"https://schema.org/NewCondition","availability":"https://schema.org/OutOfStock"},"review":[{"@type":"Review","reviewRating":{"@type":"Rating","ratingValue":"4.0"},"author":{"@type":"Person","name":"E***I"},"datePublished":"May 1, 2018","name":"国産モノよりオススメ","reviewBody":"国産のプロテインバーの倍のタンパク質が摂取できます。味はスニッカーズに近いイメージです。味にあきるので複数種類の味を同時に買うのがオススメです。"},{"@type":"Review","reviewRating":{"@type":"Rating","ratingValue":"3.0"},"author":{"@type":"Person","name":"ジ***ー"},"datePublished":"January 21, 2017","name":"この味なら食べ過ぎることが無さそうなので、減量中ならいいかも。","reviewBody":"注文から20日(年末年始をはさみました)で到着しました。海外から直送ですが、梱包がしっかりしてあり、損傷なく無事に届きました。通常水に溶かすプロテインを飲んでいますが、携帯性が良く、冷たい飲み物が嫌なので、、プロテインバーは便利です。こちらは1本でタンパク質20グラム、糖質1グラムと成分としては申し分ないです。今回12本で2799円(送料含め)でしたので、1本233円。ウィダーインバーがタンパク質10グラムで1本100円ちょっとと考えると、ちょうど2本分の値段。糖質は圧倒的に少なくできるのでお得かと思います。その分味が落ちるように思いました。今回初めてのクエストバーだったので、他の味との比較はできませんが、こちらは「プロテイン味にピーナッツチョコの香料を付けた」感じです。口に入れた瞬間は香料の味が広がり美味しいですが、噛んでいると香料が飛んでプロテイン味に。ウィダーインバーのような「お菓子と言ってもいいんじゃないか?」というような味には程遠いです。"}],"aggregateRating":{"@type":"AggregateRating","ratingValue":3.5,"bestRating":5,"ratingCount":2}},{"@type":"FAQPage","mainEntity":[{"@type":"Question","name":"Why does 1 box of 12 cost $26.90 and (3) boxes of 12 cost $106.46? If I buy 3 boxes of 12 individually it will only cost $80.70. I don't understand.","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Every seller sets their own price, they are not linked. So if the price of single boxes goes up or down it doesn't necessarily mean the multiple boxes price will change. Perhaps the seller of 3 boxes bought their inventory at a higher price or has extra cost involved in binding 3 boxes together and therefore can't sell them for cheaper than individual boxes, or maybe they just never sat down and did the math. But as on all listings you find on Amazon, my advice would be that if the cost to buy a multiple bundle isn't a better deal just buy multiple single units because the offers are not linked and you're looking at different sellers for the individual and multiple box offers. Hope this helps."}},{"@type":"Question","name":"Can I pls ensure a \"fresh\" bar with respect to shelf life. I love these bars fresh but they harden really bad over time. thanks,","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Some of them are very soft (e.g., the Coconut Cashew and Strawberry Cheesecake), and some are hard (e.g., the Chocolate Brownie and Chocolate Peanut Butter). I think it's not as much the shelf life but the flavor."}},{"@type":"Question","name":"what type of protein is utilized in quest bars?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Whey protein. But if you're looking for a particular protein to choose for workout, shakes are better. The bars should be used more for a snack or treat."}},{"@type":"Question","name":"How many bars do you get ?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Hey there! \n\nEvery caddy of Quest Protein Bars contain 12 bars each :)"}}]}]}